Seznam stolních her k zapůjčení


 1. Výbušná koťátka

  Jedná se o zákeřnou párty hru, kde se střídáte v tazích z karet vyložených na stůl. Pokud si vytáhnete kartu výbušné koťátko, explodujete. Když explodujete, zemřete a jste mimo hru. Pokud ovšem nezahrajete zneškodňovací kartu, která zabrání tomu, aby kotě explodovalo pomocí věcí, jako je například laserové ukazovátko. Další možnost, jak zvrátit průběh hry ve svůj prospěch, je zahrát speciální karty, kterými například přeskočíte kolo, zaútočíte na ostatní hráče, nahlédnete do karet, nebo tajně přemístíte kartu s vybuchujícím koťátkem na jiné místo v  alíčku karet. To vše vám umožní vytvořit komplexní, zábavné a kruté strategie proti ostatním hráčům.

 2. Monopoly City

  Staňte se nejlepším stavitelem s hrou Monopoly City a sledujte, jak vám vysněné město roste před očima. Můžete stavět: obytné domy, průmyslové komplexy, školy, mrakodrapy nebo stadióny.

 3. Telepatie

  Co vás napadne při slově „Lopata“? Objevte kouzlo Telepatie aneb mysli na to, na co myslím já! Hra obsahuje 330 kartiček s obrázky nebo napsanými slovy. Hráči hrají ve dvojicích, vezmou si kartu a k danému slovu nebo obrázku každý skrytě napíše slova (asociace), která ho napadnou.

 4. Tik Tak Bum!

  Ideální hra pro všechny, kterým to rychle pálí! Každý z hráčů se musí co nejrychleji zbavit tikající věci dřív, než vybuchne. Rozhodující jsou správná slova a rychlé reakce, díky čemuž vzniká spoustu legračních přeřeků a komických situací. V ruce vám tiká bomba se speciálním časovačem, který zajišťuje, že exploze nastane vždy v jiném čase. Nikdo tedy neví, jak dlouho bomba bude tikat, než vybuchne. Úkolem hráčů je hledat a vymýšlet slova obsahující určené slabiky, a přitom si přehazovat tikající bombu. Komu bomba vybuchne v ruce, ten prohrává.

 5. Osadníci z Katanu

  Obsahuje: základní hra + rozšíření Kupci a barbaři

  Strategická stolní hra Osadníci z Katanu patří mezi nejoblíbenější moderní deskovou hru na trhu. Přenesli jste se do doby objevitelských cest. Zakládáte osady a budujete civilizovanou krajinu. Hospodaření je založeno na výměnném obchodě. Vyměňují se suroviny i zemědělské produkty. Zakládáte vesnice a města na strategických místech, snažíte se výhodně obchodovat. Je potřeba jednat promyšleně. Cílem je vybudovat nejsilnější oblast.

 6. Activity Gold Edition

  Hra pro celou rodinu nebo partu přátel, která nesmí chybět při žádném společném setkání. Zlatá edice této hry navazuje na předchozí verze hry Activity Original 2. Obsahuje zlaté kartičky, na kterých jsou známá rčení, ustálená slovní spojení či oblíbené hlášky.

 7. Párty Alias

  Máte rádi hru Activity? Hledáte něco podobného a přitom i jiného? Tak sáhněte po této týmové slovní hře. Dle pole, na kterém stojí vaše figurka, dostáváte různé úkoly. Člen týmu vždy napovídá ostatním a vysvětluje spoluhráčům význam slov pomocí jiných výrazů nebo představuje pantomimou. Čeká na vás také vymýšlení vhodných rýmů, popis slavné osobností nebo hledání co nejvíce slov na zadané písmeno.

 8. Království

  Rychlá hra pro 2 až 4 hráče. Hraje se na hrací desce o velikosti 5x6 políček, na které se pokládají jednotlivé dílky mapy. Dílky označují kladné (dílky surovin) nebo záporné místo (dílky nebezpečí). Hráči postupně pokládají své hrady a hrací dílky (vždy pouze jeden dílek za kolo) a tím ovlivňují podobu herního světa. V závislosti na počtu hráčů se určí počet hradů, ve více hráčích méně hradů a naopak; každý hráč dostane do začátku 50 zlaťáků a jeden hrací dílek (tzv. startovní dílek). Příprava hry je vskutku krátká.

 9. Ubongo

  Je určené všem, kteří neradi tráví čas studiem dlouhých pravidel. Jde o rodinou hru s yváženým poměrem rychlosti a strategie, hru ve svižném tempu a napětí. Hráči se snaží sestavit skládačku z barevných dílků, posunout svou figurku na hrací desce a vzít si drahokamy. To vše musí stihnout dříve, než se přesypou hodiny. Vítězí hráč s největším počtem kamenů jedné barvy.

 10. Carcassonne

  Hráči vykládají jeden po druhém karty s motivem krajiny. Vznikají cesty, města, louky a kláštery, na které mohou hráči umístit své figurky, aby sbírali body. Body se započítávají jak v průběhu hry, tak na jejím konci, a proto je vítěz znám až po konečném sčítání. Tak jako je jihofrancouzské město Carcassonne pověstné svým jedinečným opevněním, tak se hra Carcassonne stává pověstnou svou úspěšností.

 11. Scrabble

  Klasická stolní hra, která pomáhá k rozvoji slovní zásoby. Na herním plánu připomínajícím prázdnou křížovku hráči z náhodně vytažených písmen sestavují slova. Každé písmeno má svoji bodovou hodnotu, a za každé úspěšně vytvořené slovo se hráči sčítají body. Vyhrává hráč s nejvyšším počtem bodů.

 12. Dostihy a sázky: rychlá dráha

  Adrenalinová hra, kde vyhrává ten, kdo má na konci hry nejvíce peněz. Získat je ale není vůbec snadné. Musíte šikovně a strategicky investovat do koní, trenérů a pod. Tato nová edice navíc obsahuje nová dynamická pravidla.

 1. Civilizace

  Tato desková hra vychází ze slavné počítačové série Civilization (konkrétně z pátého dílu) a snaží se převést na váš stůl všechny důležité principy svého vzoru. Ve hře budete hrát roli vůdce jednoho z šesti národů a budete se snažit dosáhnout převahy a vítězství nad svými soupeři a vytvořit tak nesmazatelnou stopu v historii. Během hry se musíte soustředit jak na rozvoj a údržbu svých měst, tak i na zvelebování jejich okolí, správu armády i pokladnice a nesmíte zapomenout ani na kulturu a politiku. K vítězství vedou čtyři rozdílné cesty – buď své soupeře udoláte vojenskou silou, nebo množstvím peněz ve své pokladnici, vědeckým pokrokem nebo kulturní vyspělostí svých obyvatel.

 2. Dobble

  Jedná se o postřehovou hru, hranou s kulatými kartami, kde každé dvě karty mají spolu společný pouze jediný symbol. Úkolem hráčů pak je najít takový společný symbol a pojmenovat ho. Podle typu hry se poté hráči snaží co nejrychleji karty zbavit nebo získat kartu nebo předat kartu protihráči, apod. Hráč, který jako první dosáhne stanoveného cíle, vyhrává.

 3. Pivní hra

  Vychutnávat si své oblíbené pivo a k tomu se s přáteli dobře bavit? Pití piva a zábavu spojí v jedno Pivní hra. Přednosti této hry jsou jednoduchá pravidla, díky kterým můžete začít hrát hned. Čekají na vás zábavné akční úkoly, Pivní prší, Pivní číča nebo záludné otázky, při kterých se může rozvířit zajímavá diskuze. A nejen to - obsahem této hry jsou mariášové jednohlavé karty, se kterými si můžete zahrát další vaše oblíbené karetní hry. Prostě se nepřestanete bavit, ani když dopijete pivo nebo dohrajete hru. Hru si s přáteli užijete venku, doma nebo v hospodě. NA ZDRAVÍ!

 4. Hra o trůny

  Hra pro tři až pět hráčů, založená na příběhu známého seriálu televize HBO, která využívá systém známý z legendární deskové hry Cosmic Encounter. V této hře se stanete vůdci Velkých rodů a válečnými veliteli postav Západozemí. Během boje využíváte všechny možné prostředky k porážce nepřátel. Cílem boje je získat Železný trůn.

 5. Hobit

  Vydejte se na nebezpečnou cestu společně s Bilbem Pytlíkem. Cestou se setkáte se záludnými Zlobry, nebezpečnými Skřety a nenasytnými Vrrky. Budete čelit neustálému ohrožení. Naštěstí je tu čaroděj Gandalf, který vám poskytne potřebnou oporu. Navíc v Mlžných horách Bilbo najde prsten, díky kterému se může stát neviditelným. Ale vyhrát můžete pouze v případě, že budete všichni držet pospolu. Díky originálním fotografiím z filmu zažijete autentický příběh, který vás naprosto pohltí.

 6. Jenga

  Jenga je napínavá společenská hra pro hráče, kteří si chtějí otestovat svoji trpělivost a šikovnost. Hra začíná postavením vysoké věže z dřevěných kamenů a končí pádem věže.

 7. Citadely

  Cílem každého hráče je vystavět město s hodnotou vyšší než mají města protihráčů. V průběhu tahů na sebe hráči berou role různých postav s jejich silnými a slabými stránkami, které pak využívají k získávání zlata a jiných výhod nebo i poškozování ostatních. Za zlato pak mohou své město rozšiřovat o mnoho různých budov, které zvyšují celkovou hodnotu města. Hra končí v okamžiku, kdy jeden z hráčů postaví osmou budovu. Vítězem se stává hráč s městem, které má v součtu nejhodnotnější stavby.

 8. Cestování s Jirkou Kolbabou

  Ve hře Cestování s Jiřím Kolbabou hráči jako správní cestovatelé cestují po herní plánu doslova podle toho kam je střelka kompasu zanese. Naši cestovatelé se snaží jako první správně zodpovědět 5 cestovatelských otázek z 5 různých kontinentů.

 9. Brainbox

  Hra obsahuje 160 karet v 8 různých kategoriích (zábava, lidé a místa, sporty, zajímavosti, umění a iteratura, jídlo a pití, příroda, historie). Hráči hází kostkou a postupně sbírají karty - vítězí hráč, který jako první získá jednu kartu z každé kategorie a vrátí se do středu hracího pole.

 10. The Game

  Tato HRA je váš protivník. Jste jeden tým a můžete ji porazit, ale nebude to vůbec jednoduché, přestože pravidla jsou velmi snadná. Táhněte vždy za jeden provaz, protože jedině tak můžete HRU porazit a umístit všechny karty na balíčky. Hrajte HRU – jinak si HRA pohraje s vámi.

 11. Kriskros

  Společenská hra se slovy, která se vytvářejí jako v křížovce. Hra je vhodná pro děti od 9 let a je určena pro 2 až 4 osoby.

 12. Bang

  Dobrodružná karetní hra, která vás dostane! Bandité útočí na šerifa. Šerif pálí po banditech. Odpadlík kuje pikle chvíli tam a zase tady. Odhalíš, kdo je kdo?

 13. Člověče, nezlob se

  Klasická desková hra našeho dětství, která nemůže chybět v žádné kolekci. Cílem hry je dopravit všechny vlasní figurky do cíle. Komu se to podaří prvnímu, vyhrává. Pohyb figurek zajišťuje kostka s body. Hra je plná zvratů a překvapení, takže o vítězství se rozhoduje do poslední chvíle.

 14. 51 nejoblíbenějších pijáckých her

  Nejúplnější sada karet, kostek, pongu, slov a párty her, mezi kterými najdete takové perly jako například: Nikdy jsem …, Piv pong, 21, Bouchačka, Blbost, Čtyřruký Edward, Montážní linka, Pětikačky, Rychlé kačky, hru s úžasným názvem Hovínko, Zadeček, Pindík, nebo také Červená slepice či Poker pro blbé.

 15. Další klasické hry jako karty (kanastové i mariášové), kostky, domino, mikádo, šachy, …