Seznam stolních her k zapůjčení


 1. 51 nejoblíbenějších pijáckých her

  Nejúplnější sada karet, kostek, pongu, slov a párty her, mezi kterými najdete takové perly jako například: Nikdy jsem …, Piv pong, 21, Bouchačka, Blbost, Čtyřruký Edward, Montážní linka, Pětikačky, Rychlé kačky, hru s úžasným názvem Hovínko, Zadeček, Pindík, nebo také Červená slepice či Poker pro blbé.

 2. Activity Gold Edition

  Hra pro celou rodinu nebo partu přátel, která nesmí chybět při žádném společném setkání. Zlatá edice této hry navazuje na předchozí verze hry Activity Original 2. Obsahuje zlaté kartičky, na kterých jsou známá rčení, ustálená slovní spojení či oblíbené hlášky.

 3. Bang

  Dobrodružná karetní hra, která vás dostane! Bandité útočí na šerifa. Šerif pálí po banditech. Odpadlík kuje pikle chvíli tam a zase tady. Odhalíš, kdo je kdo?

 4. Brainbox

  Hra obsahuje 160 karet v 8 různých kategoriích (zábava, lidé a místa, sporty, zajímavosti, umění a iteratura, jídlo a pití, příroda, historie). Hráči hází kostkou a postupně sbírají karty - vítězí hráč, který jako první získá jednu kartu z každé kategorie a vrátí se do středu hracího pole.

 5. Carcassonne

  Hráči vykládají jeden po druhém karty s motivem krajiny. Vznikají cesty, města, louky a kláštery, na které mohou hráči umístit své figurky, aby sbírali body. Body se započítávají jak v průběhu hry, tak na jejím konci, a proto je vítěz znám až po konečném sčítání. Tak jako je jihofrancouzské město Carcassonne pověstné svým jedinečným opevněním, tak se hra Carcassonne stává pověstnou svou úspěšností.

 6. Cestování s Jirkou Kolbabou

  Ve hře Cestování s Jiřím Kolbabou hráči jako správní cestovatelé cestují po herní plánu doslova podle toho kam je střelka kompasu zanese. Naši cestovatelé se snaží jako první správně zodpovědět 5 cestovatelských otázek z 5 různých kontinentů.

 7. Citadely

  Cílem každého hráče je vystavět město s hodnotou vyšší než mají města protihráčů. V průběhu tahů na sebe hráči berou role různých postav s jejich silnými a slabými stránkami, které pak využívají k získávání zlata a jiných výhod nebo i poškozování ostatních. Za zlato pak mohou své město rozšiřovat o mnoho různých budov, které zvyšují celkovou hodnotu města. Hra končí v okamžiku, kdy jeden z hráčů postaví osmou budovu. Vítězem se stává hráč s městem, které má v součtu nejhodnotnější stavby.

 8. Člověče, napij se

 9. Člověče, nezlob se

  Klasická desková hra našeho dětství, která nemůže chybět v žádné kolekci. Cílem hry je dopravit všechny vlasní figurky do cíle. Komu se to podaří prvnímu, vyhrává. Pohyb figurek zajišťuje kostka s body. Hra je plná zvratů a překvapení, takže o vítězství se rozhoduje do poslední chvíle.

 10. Civilizace

  Tato desková hra vychází ze slavné počítačové série Civilization (konkrétně z pátého dílu) a snaží se převést na váš stůl všechny důležité principy svého vzoru. Ve hře budete hrát roli vůdce jednoho z šesti národů a budete se snažit dosáhnout převahy a vítězství nad svými soupeři a vytvořit tak nesmazatelnou stopu v historii. Během hry se musíte soustředit jak na rozvoj a údržbu svých měst, tak i na zvelebování jejich okolí, správu armády i pokladnice a nesmíte zapomenout ani na kulturu a politiku. K vítězství vedou čtyři rozdílné cesty – buď své soupeře udoláte vojenskou silou, nebo množstvím peněz ve své pokladnici, vědeckým pokrokem nebo kulturní vyspělostí svých obyvatel.

 11. Dixit

  Společenská karetní hra s inovativním konceptem, kterou můžete hrát prakticky s kýmkoliv. Hra rozvíjí fantazii, je velice hezky výtvarně zpracovaná a jazykově nezávislá – karty neobsahují žádný text. I z toho důvodu můžete hru hrát i s dětmi od 8 let. Hra trvá asi 30 minut a je vhodná pro 3 až 6 hráčů.

 12. Dobble

  Jedná se o postřehovou hru, hranou s kulatými kartami, kde každé dvě karty mají spolu společný pouze jediný symbol. Úkolem hráčů pak je najít takový společný symbol a pojmenovat ho. Podle typu hry se poté hráči snaží co nejrychleji karty zbavit nebo získat kartu nebo předat kartu protihráči, apod. Hráč, který jako první dosáhne stanoveného cíle, vyhrává.

 13. Dostihy a sázky: rychlá dráha

  Adrenalinová hra, kde vyhrává ten, kdo má na konci hry nejvíce peněz. Získat je ale není vůbec snadné. Musíte šikovně a strategicky investovat do koní, trenérů a pod. Tato nová edice navíc obsahuje nová dynamická pravidla.

 14. Hobit

  Vydejte se na nebezpečnou cestu společně s Bilbem Pytlíkem. Cestou se setkáte se záludnými Zlobry, nebezpečnými Skřety a nenasytnými Vrrky. Budete čelit neustálému ohrožení. Naštěstí je tu čaroděj Gandalf, který vám poskytne potřebnou oporu. Navíc v Mlžných horách Bilbo najde prsten, díky kterému se může stát neviditelným. Ale vyhrát můžete pouze v případě, že budete všichni držet pospolu. Díky originálním fotografiím z filmu zažijete autentický příběh, který vás naprosto pohltí.

 15. Hra o trůny

  Hra pro tři až pět hráčů, založená na příběhu známého seriálu televize HBO, která využívá systém známý z legendární deskové hry Cosmic Encounter. V této hře se stanete vůdci Velkých rodů a válečnými veliteli postav Západozemí. Během boje využíváte všechny možné prostředky k porážce nepřátel. Cílem boje je získat Železný trůn.

 16. Jenga

  Jenga je napínavá společenská hra pro hráče, kteří si chtějí otestovat svoji trpělivost a šikovnost. Hra začíná postavením vysoké věže z dřevěných kamenů a končí pádem věže.

 17. Kriskros

  Společenská hra se slovy, která se vytvářejí jako v křížovce. Hra je vhodná pro děti od 9 let a je určena pro 2 až 4 osoby.

 18. Krycí jména

  Párty souboj dvou týmů hráčů, které se snaží dříve než soupeři uhodnout, kteří tajní agenti (slova) patří do jejich skupiny. Každý z týmů má kapitána, který zná správné řešení a systémem správných nápověd se snaží svůj tým dovést k cíli. Mezi agenty se však objevuje nájemný vrah a s tím není radno se zaplést.

 19. Méďa Béďa

 20. Monopoly City

  Staňte se nejlepším stavitelem s hrou Monopoly City a sledujte, jak vám vysněné město roste před očima. Můžete stavět: obytné domy, průmyslové komplexy, školy, mrakodrapy nebo stadióny.

 21. Munchkin

  Munchkin je vtipná fantasy karetní hra, která paroduje známé stereotypy z fantasy světů. Jak dělaná do hospůdky s přáteli, či na párty. Sestupte do podzemí, vykuchejte všechno po cestě, zraďte své přátele a šlohněte jim vše, co mají. Následně seberte poklad a zmizte. O tom tato hra je - přijměte ji takovou a zamilujete si ji. Hra Munchkin vychází z klasických fantasy her o dobývání podzemí, avšak nezabývá se takovými těmi pakárnami známých z her na hrdiny. Vše, co budete muset udělat je zabít všechny příšery a vybrat magické předměty.

 1. Osadníci z Katanu

  Obsahuje: základní hra + rozšíření Kupci a barbaři

  Strategická stolní hra Osadníci z Katanu patří mezi nejoblíbenější moderní deskovou hru na trhu. Přenesli jste se do doby objevitelských cest. Zakládáte osady a budujete civilizovanou krajinu. Hospodaření je založeno na výměnném obchodě. Vyměňují se suroviny i zemědělské produkty. Zakládáte vesnice a města na strategických místech, snažíte se výhodně obchodovat. Je potřeba jednat promyšleně. Cílem je vybudovat nejsilnější oblast.

 2. Ovocný salát

  Ovocný salát je zábavná párty hra, ve které se neustále mísí různé druhy ovoce, což od hráčů vyžaduje procvičování paměti, rychlost a občas odvahu zdravě zariskovat. Do salátu hráči postupně přidávají karty s ovocem. Hodem kostek určí kolik kterého druhu ovoce je potřeba v salátu. Pokud je v salátu ovoce dostatek, získává hráč, který dá ruku nejrychleji na balíček karet, bod. Občas není druh ovoce určen a je na hráčích, aby zvolili ten správný.

 3. Párty Alias - Zábavná hra nejen se slovy

  Máte rádi hru Activity? Hledáte něco podobného a přitom i jiného? Tak sáhněte po této týmové slovní hře. Dle pole, na kterém stojí vaše figurka, dostáváte různé úkoly. Člen týmu vždy napovídá ostatním a vysvětluje spoluhráčům význam slov pomocí jiných výrazů nebo představuje pantomimou. Čeká na vás také vymýšlení vhodných rýmů, popis slavné osobností nebo hledání co nejvíce slov na zadané písmeno.

 4. Párty Alias - Kdo je kdo

  Zábavná hra s čelenkami na rychlé odhalení identity spoluhráčů. Každý má na hlavě nasazenou čelenku s neznámým pojmem (povolání, národnost, postava z filmu atd.). Hráč, který je právě na řadě, se snaží všem ostatním vysvětlit, co mají na čele napsáno tak, aby to uhodli.

 5. Párty Alias - Mládeži nepřístupno

  V této variaci oblíbené párty hry budete svým spoluhráčům z týmu vysvětlovat slova, která vás zaručeně přinutí se červenat. Jak byste popsali například romantické milování, křičení slastí nebo rozhoďnožku? Součástí hry jsou i takzvané doplňovací kartičky, kam si můžete napsat svá vlastní slova, kterými pobavíte či zaskočíte své spoluhráče.

 6. Párty Alias - Ženy vs. muži

  V této verzi oblíbené párty hry hrají ženy proti mužům. Jeden z hráčů vždy vysvětluje slovo nebo slovní spojení svému týmu tak, aby ho členové týmu uhádli, a tím se přiblížili k vítězství. Ale tak jednoduché to není. Ženy budou vysvětlovat slova z mužského světa (například hasák, karburátor) a muži vysvětlují slova ze světa žen (například ovulace, pedikúra).

 7. Pivní hra

  Vychutnávat si své oblíbené pivo a k tomu se s přáteli dobře bavit? Pití piva a zábavu spojí v jedno Pivní hra. Přednosti této hry jsou jednoduchá pravidla, díky kterým můžete začít hrát hned. Čekají na vás zábavné akční úkoly, Pivní prší, Pivní číča nebo záludné otázky, při kterých se může rozvířit zajímavá diskuze. A nejen to - obsahem této hry jsou mariášové jednohlavé karty, se kterými si můžete zahrát další vaše oblíbené karetní hry. Prostě se nepřestanete bavit, ani když dopijete pivo nebo dohrajete hru. Hru si s přáteli užijete venku, doma nebo v hospodě. NA ZDRAVÍ!

 8. Pojď si hrát

  Pravidla ve hře jsou stejná jako v klasickém Člověče, nezlob se! Hrací kostka však místo číselných bodů obsahuje obrázky. Hráči tak na herním plánu postupují na první obrázek, který jim padl na kostce. Vítězí samozřejmě ten, komu se jako prvnímu podaří umístit všechny své figurky do domečku.

 9. Ramses II.

  Hra, která prověří vaši paměť. Vše se točí kolem pokladů faraona Ramsese II ukrytých pod pyramidami. Hráči mají za úkol hledat ukryté poklady. Pomocí posouvání pyramid se snaží nalézt cestu k danému pokladu.

 10. Ruleta - pijácká hra

 11. Scrabble

  Klasická stolní hra, která pomáhá k rozvoji slovní zásoby. Na herním plánu připomínajícím prázdnou křížovku hráči z náhodně vytažených písmen sestavují slova. Každé písmeno má svoji bodovou hodnotu, a za každé úspěšně vytvořené slovo se hráči sčítají body. Vyhrává hráč s nejvyšším počtem bodů.

 12. Telepatie

  Co vás napadne při slově „Lopata“? Objevte kouzlo Telepatie aneb mysli na to, na co myslím já! Hra obsahuje 330 kartiček s obrázky nebo napsanými slovy. Hráči hrají ve dvojicích, vezmou si kartu a k danému slovu nebo obrázku každý skrytě napíše slova (asociace), která ho napadnou.

 13. The Game

  Tato HRA je váš protivník. Jste jeden tým a můžete ji porazit, ale nebude to vůbec jednoduché, přestože pravidla jsou velmi snadná. Táhněte vždy za jeden provaz, protože jedině tak můžete HRU porazit a umístit všechny karty na balíčky. Hrajte HRU – jinak si HRA pohraje s vámi.

 14. Tik Tak Bum!

  Ideální hra pro všechny, kterým to rychle pálí! Každý z hráčů se musí co nejrychleji zbavit tikající věci dřív, než vybuchne. Rozhodující jsou správná slova a rychlé reakce, díky čemuž vzniká spoustu legračních přeřeků a komických situací. V ruce vám tiká bomba se speciálním časovačem, který zajišťuje, že exploze nastane vždy v jiném čase. Nikdo tedy neví, jak dlouho bomba bude tikat, než vybuchne. Úkolem hráčů je hledat a vymýšlet slova obsahující určené slabiky, a přitom si přehazovat tikající bombu. Komu bomba vybuchne v ruce, ten prohrává.

 15. Ubongo

  Je určené všem, kteří neradi tráví čas studiem dlouhých pravidel. Jde o rodinou hru s yváženým poměrem rychlosti a strategie, hru ve svižném tempu a napětí. Hráči se snaží sestavit skládačku z barevných dílků, posunout svou figurku na hrací desce a vzít si drahokamy. To vše musí stihnout dříve, než se přesypou hodiny. Vítězí hráč s největším počtem kamenů jedné barvy.

 16. Únikovka - Zkáza Londýna

  Tajný agent si vás zvolil jako ty nejlepší detektivy ze Scotland Yardu pro nebezpečnou misi nejvyšší priority. Londýn je v ohrožení a je jenom na vás, jestli se dočká zítřejšího dne. Zvládnete najít všechna čtyři ukrytá zařízení a deaktivovat je ještě před půlnocí? Osud Londýna je ve vašich rukou! Únikovka je karetní variací na populární únikové hry, při nichž se skupina přátel nebo kolegů (lze hrát i v jednom hráči) nechá zamknout do místnosti plné rébusů a snaží se z ní v časovém limitu uniknout pryč.

 17. Výbušná koťátka

  Jedná se o zákeřnou párty hru, kde se střídáte v tazích z karet vyložených na stůl. Pokud si vytáhnete kartu výbušné koťátko, explodujete. Když explodujete, zemřete a jste mimo hru. Pokud ovšem nezahrajete zneškodňovací kartu, která zabrání tomu, aby kotě explodovalo pomocí věcí, jako je například laserové ukazovátko. Další možnost, jak zvrátit průběh hry ve svůj prospěch, je zahrát speciální karty, kterými například přeskočíte kolo, zaútočíte na ostatní hráče, nahlédnete do karet, nebo tajně přemístíte kartu s vybuchujícím koťátkem na jiné místo v balíčku karet. To vše vám umožní vytvořit komplexní, zábavné a kruté strategie proti ostatním hráčům.

 18. Výbušná koťátka: Přisprostlá edice

  Stejná hra jako originál, ale obsahuje obrázky, které nemohly být v původní verzi určené i dětem.

 19. Žížaly

  Tato dětská společenská hra je velice napínavá. Zvrat přichází v každé chvíli. Stačí se dostat na políčko se žebříkem a rázem se posunete prudce vpřed. Běda ale, když stoupnete na žížalu. Po ní sjedete až na jeho konec o několik pater níže. Jednoduchá a velice zábavná hra, která jen tak neomrzí.

 20. Další klasické hry jako karty (kanastové i mariášové), kostky, domino, mikádo, šachy, kvarteto, Černý Petr, žížaly, …